Skip to: site menu | section menu | main content

Currently viewing: Centrum Caplík » Kurzy pro kojence

Kurzy pro kojence

Kojenec 

Vaničkování s miminky 3. - 6. měsíc

Poznámka: pouze na objednání
Lekce obsahuje plavání ve vaně a masáž miminka.
"Vaničkování" není pouze koupání miminka za účelem očisty, ani zde nejde o výuku plavání. Tyto lekce jsou zaměřeny na správný psychomotorický vývoj a na velmi účinné posilování svalů kojence. Dítě se ve vodě volně pohybuje a dle toho, kde je drženo, dochází k cílenému posilování. Součástí lekce je i nácvik signálu pro kojenecké potápění, tzv. Abeceda potápění. Výuku signálu je vhodné využít u kojenců do 1 roku, od 1. roku již trénujeme potápění přirozenou cestou. Závěrem lekce se provede masáž miminka pro celkové zklidnění a relaxaci.
(Foto na FB centrum Caplík)Poporodní cvičení s miminky 2. - 6. měsíc

Poznámka: nutno objednat se předem

Kurs obsahuje speciální cvičení s miminky zaměřené především na správnou manipulaci s dítětem, podporování motorického vývoje, jako posilování šíjových svalů, vedení ke správnému přetáčení, cvičení proti bolestem bříška, cviky na kyčle a poznávání ručiček, nožiček, vše za doprovodu známých říkanek a písniček. Po zacvičení následuje masáž metodou míčkování (viz. www.mickovani.wz.cz), díky které se maminky naučí u svého děťátka zmírnit či odstranit potíže jako rýma, kašel, bolesti bříška atd.
Na závěr lekce se maminky dozví spoustu užitečných informací týkající se vývoje miminka, kojení, příkrmů , růstu zoubků, nadýmání atd.
Kurz je vhodný pro miminka od 2 měsíce do 7 měsíce věku. Maminky a miminka obohatí o nové zkušenosti, rady a informace a umožní prospěšné setkávání maminek na mateřské dovolené a zjištění společných zájmů, problémů, radostí, ale i starostí.

*videoukázka*
*náplň kurzu*
*říkanky*Cvičení s miminky 4. - 6. měsíc

Poznámka: nutno objednat se předem

Cvičení přizpůsobené věku kojence s cíleným zaměřením na posilování a zpevňování svalů. Masáže kojenců a povídání zaměřené na psychologii dítěte (vzteklý pláč, nespavost, problémy s jídlem atd.)Cvičení miminek 6. - 12. měsíc - kurz

Toto cvičení navazuje na poporodní kurz, též má 8 lekcí a je vhodný pro batolátka od 6. do 12. měsíce věku.
Zde nám již pomáhají při cvičení metodické pomůcky, jako barevné míčky, barevné plastové kostky, plyšová zvířátka a psychomotorický padák.
Cvičení by mělo mamince poradit, co vše je možno dítě naučit už od útlého věku. Věku, kdy je dítě nejvnímavější a i přesto, že není ještě tak aktivní, pouhým pozorováním se naučí o světě barev, zvířátek, hudby a ve správný okamžik nám naše úsilí ve velké míře vrátí.
V každé lekci si maminky nejen zacvičí s miminkem, ale opět dostanou několik rad, týkajících se batolecího období, seznámí se se základy první pomoci, naučí se další tahy metodou míčkování a vyzkouší si, které cviky jsou nejúčinnější pro docílení ideální postavy.

*videoukázka*
*říkanky*Cvičení miminek 6. - 12. měsíc

Pouze cvičení, bez teorie a masáží

*říkanky*