Skip to: site menu | section menu | main content

Currently viewing: Centrum Caplík » Kurzy pro těhotné

Kurzy pro těhotné

Plavání

Gravidjóga

Gravidjóga vede maminky k poznání svého těla a napomáhá vytvoření úzké vazby s dítětem. Učí, jak zvládat obtíže v průběhu těhotenství a velmi výrazně pomáhá k navození rovnováhy mezi tělem a myslí. Praxí pozic, dechových cvičení a relaxačních technik uvolňuje fyzické i psychické napětí a stres. Správné provádění cvičení vede k posilování svalových skupin zapojovaných při porodu, působí na správné držení těla, ovlivňuje chod vnitřních orgánů, upravuje dech a celkově posiluje adaptabilitu těla na změny spojené s těhotenstvím. Je návodem, jak v průběhu těhotenství najít klid a vnitřní vyrovnanost.Těhotenské plavání

Místo konání: Bazén Arpida - sídliště Vltava

Příprava k porodu ve vodním prostředí specielními uvolňovacími cviky, nácvikem dýchání pro I. a II. dobu porodní a využití vodního prostředí pro relaxaci.

*videoukázka*
*náplň kurzu*Těhotenské cvičení

Poznámka: nutno objednat se předem (telefonicky nebo mailem)

Lekce těhotenského tělocviku probíhají vždy jednou týdně a jsou vhodné pro všechny těhotné maminky od 16. týdne gravidity. Lekce vedené zkušenou porodní asistentkou pomáhají maminkám nejen s přípravou na porod po fyzické stránce, ale i po té psychické. Cvičební hodina je rozdělena na tři části, v první se věnujeme cílenému cvičení jednotlivých svalových partií, v druhé probíhá nácvik dýchání pro I. dobu porodní a nácvik tlačení pro II. dobu porodní a třetí část je věnovaná relaxaci. Na lekce je možno docházet i nepravidelně, toto cvičení není formou kurzu.Předporodní kurz

Poznámka: nutno objednat se předem (telefonicky nebo mailem)

Předporodní kurzy je vhodné navštěvovat pravidelně, jednotlivé lekce mají na sebe návaznost a těhotnou maminku připraví kompletně na porod. Kurz je na 8 lekcí a každá lekce trvá 90 min. Lekce je rozdělena na čtyři části. První věnujeme cílenému cvičení jednotlivých svalových partií, v druhé probíhá nácvik dýchání pro I. dobu porodní a nácvik tlačení pro II. dobu porodní, třetí část je věnovaná relaxaci a čtvrtá část nezbytné a velice důležité teorii. Maminky se z úst porodní asistentky dozví cenné informace o těhotenství (těhotenské změny, potíže, funkce placenty, plodové vody...), o porodu (doby porodní, školení otců k porodu, epidurální anestezie, císařský řez...), ale i informace o péči o novorozence, šestinedělí, kojení, atd. Díky kurzu mají jedinečnou možnost položit spoustu otázek, které mají na srdci a které způsobují jejich obavy, zda vše zvládnou. Citlivý přístup porodní asistentky by měl všechny tyto nejistoty a obavy vyřešit.

*náplň kurzu a manuál na použití miminka
*seznam věcí do porodnicePříprava otců k porodu

Poznámka: termín tohoto školení se domlouvá během každého předporodního kurzu

Praktická přednáška pro tatínky či jiný doprovod k porodu zaměřená hlavně na konkrétní rady a informace týkající se pobytu na porodním sále, formy pomoci rodičce (po psychické i fyzické stránce - masáže bederní a křížové oblasti) a ujasnění odborných termínů a situací, ke kterým dochází běžně na porodním sále a které jsou pro nastávající rodiče naprostou novinkou.

* co by měli tatínci vědět

Nabídka aromaolejů

Prodejkyně: Pansofie o. p. s.

Nabídka rostlinných olejů a éterických olejů od firem Original ATOK, Nobilis Tilia, Eoné, AROMATERAPIE Karel Hadek.
Objednávky přijímá centrum Caplík.